آموزش عکاسی, آموزش نورپردازی, اموزش عکاسی پرتره, اموزشگاه عکاسی صنعتی

برنامه های آموزش عکاسی و آموزش نورپردازی و زیرمجموعه های آن به صورتی است که هنرجویان در یک دوره کاملا کاربردی و حرفه ای شرکت میکنند. آموزش عکاسی, آموزشگاه عکاسی, آموزشگاه نورپردازی

دوره های آمورش عکاسی

آموزش کیفیت و تفکیک رنگ ( CRI ) در عکاسی » آموزش عکاسی, آموزش نورپردازی, اموزش عکاسی پرتره, اموزشگاه عکاسی صنعتی
 

آموزش عکاسی دیجیتال

آموزش عکاسی
آموزش عکاسی دیجیتال آموزش عکاسی

  آموزش عکاسی

آموزش عکاسی و نورپردازی » اخبار و مقالات » عكاسي » آموزش کیفیت و تفکیک رنگ ( CRI ) در عکاسی

آموزش کیفیت و تفکیک رنگ ( CRI ) در عکاسی׀ آموزش کیفیت و تفکیک رنگ ( CRI ) در عکاسی

 

 

 

 

 

کیفیت و تفکیک رنگ ( CRI )

 

انسان از خورشید به عنوان منبع اصلی نور استفاده می کند. لذا بهترین و طبیعی ترین حالت دید برای ما زیر نور خورشید است. از این رو بهترین منابع نوری از لحاظ بصری، منابعی هستند که شبیه ترین طیف نور را به طیف نور طبیعی خورشید داشته باشند. در همین راستا، برای نشان دادن کیفیت یک منبع نور ازدرصد color Rendring  Index  استفاده می کنند که بین صفر تا صد متغییر است و مقدار آن با کیفیت تولید نور سفید متناسب است.

 

تفکیک رنگ توضیح می دهد که چطور یک منبع نور باعث بازتاب نور به چشم انسان می شود و نور چطور با بازتاب، تفکیک و تغییررنگ پیدا میکند. شاخص تفکیک رنگ (CRI) مقیاسی بین ۰ تا ۱۰۰ درصد می باشد که نشان می دهد یک منبع نور چگونه و با چه دقت و تفکیکی از خود نور ساطع میکند و در نهایت نور بازتاب شده چه میزان از رنگ واقعی جسم را به چشم ما نشان می دهد.

 

هرچه درصد CRI بالاتر باشد، تفکیک نوری بهتر است. منبع روشنایی با CRI 85 تا ۹۰ درصد بعنوان نوری با تفکیک رنگ مناسب در نظر گرفته شده است.

 

منابع نور باCRI  ۹۰ یا بالاتر بهترین کیفیت نور را به ما ارایه می کنند و بهترین نور، نوری است که نسبت به نور خورشید نزدیک ترین تفکیک رنگ را داشته باشد و این نور متناسب ترین گزینه برای امور و استفاده هایی است که تمایز رنگ در آنها مهم است.

 

این مهم است که بدانیم CRI امری مستقل از درجه حرارت رنگ است  برای مثال: یک لامپ رشته ای در اختیار داریم با درجه حرارت رنگ ۲۷۰۰ کلوین (گرم) است که با این وجود CRI  یا شاخص تفکیک رنگ آن ۱۰۰ درصد است. لامپ دیگری (فلورسنت) با دمای رنگ حدود ۵۰۰۰کلوین (روز روشن)CRI  نزدیک به ۷۵ درصد و دیگری با همان درجه حرارت رنگ (CRI) بالغ بر ۹۰ درصد است.

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                            

 

                          

 

 

 

 

برگشت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آموزش عکاسی, آموزش عکاسی دیجیتال, آموزش نورپردازی, آموزشگاه عکاسی, آموزشگاه عکاسی دیجیتال, آموزشگاه نورپردازی, دوره آموزش عکاسی, دوره جامع عكاسي, دوره عکاسی, فیگور, مدلینگ

 

آموزش عکاسی مجید نصیری در فیسبوک آموزش عکاسی مجید نصیری در اینستاگرام

  

All Right Reserved 2013,Majid Nasiri , Design by www.adco.ir

Link Require Resolution 1024×768 or Higher

www.MajidNasiri.ir

پویایی و حرکت